Czym zajmuje się neurologia dziecięca?
Zdrowie

Czym zajmuje się neurologia dziecięca?

Neurologia dziecięca jest jednym z działów medycyny. W kręgu jej zainteresowań znajdują się choroby układu nerwowego u dzieci i niemowląt. Warto wiedzieć, że choroby neurologiczne i uszkodzenia układu nerwowego można dzisiaj zdiagnozować w bardzo wczesnym stadium. Ich wyleczenie jest wtedy o wiele łatwiejsze.

Jakimi chorobami zajmuje się neurologia dziecięca?

Chorób, którymi zajmuje się neurologia dziecięca jest naprawdę wiele. Należy do nich nie tylko mózgowe porażenie dziecięce. Neurolog dziecięcy zajmuje się także urazami, do których mogło dojść w czasie porodu, padaczką, zaburzeniami napięcie nerwowego czy zaburzeniami mowy. Wizytę u neurologa dziecięcego powinni zamówić rodzice, którzy zauważą, że ich dziecko nienaturalnie pręży ciało do tyłu, zaciska piąstki czy ma drgawki. Wizyta zalecana jest także mamom, które w czasie ciąży przeszły infekcję wirusową, na przykład chorowały na różyczkę. Także częste kolki i problemy ze snem powinny skłonić mamę do wizyty u neurologa dziecięcego.

Jeżeli szukacie dobrego neurologa dziecięcego, to warto skorzstać z usług przychodni Promyk Słońca – przychodnia.promykslonca.pl.

Możesz również polubić…